لوازم آرایشی

کانسیلر

کانسیلر

کانسیلر نوعی پوشش دهنده یا تصحیح کننده پوستی است که به آن کرم پودر فشرده رنگی نیز می‌گویند. این کرم علاوه بر پوشش دادن لکه‌ها و جوش‌های صورت، جلوه طبیعی پوست را از بین نمی‌برد. و نسبت به کرم پودر ضخامت بیشتری دارد و قدرت کاور کنندگی بالایی را از خود روی پوست صورت نشان می‌دهد.

کانسیلرها برای چه نوع پوستی مناسب هستند؟

کانسیلرها انواع مختلفی دارند برای کم نشدن جلوه طبیعی و کاور کردن مناسب بر روی پوست بهتر است هر فرد نزدیک ترین شماره  به رنگ پوست خود را انتخاب و مصرف کند. میزان انطباق رنگ کانسیلر ها با پوست شما به افزایش پوشانندگی کانسیلر ها کمک می‌کند. باتوجه به نوع پوست باید کانسیلر مناسب خود را خریداری کنید. کانسیلر ها برای پوست چرب و خشک متفاوت هستند.

انواع کانسیلرهای موجود: ماتیکی،  قلمی،  مایع

کانسیلرها دارای انواع مختلفی هستند، بافت و تکسچر کانسیلرها متناسب با انواع پوست و روش استفاده متنوع است.

کانسیلر کرمی:

این کانسیلرها فشرده شده و قوام دارند. برای استفاده از این نوع میتوان از انگشت یا براش های آرایشی مناسب برای پخش کردن آن بر روی پوست استفاده کرد این نوع کانسیلر ماندگاری خوبی داشته و پوسته پوسته و چروکیده نمی شوند همچنین پوشش مناسبی را برای افرادی که نیاز دارند تا لکه های پوست‌شان را در مدت زمان طولانی بپوشانند ارائه می دهند.

کانسیلر استیکی:

این نوع کانسیلرها بین جامد و مایع قرار دارند طراحی این نوع از کانسیلرها همانند طراحی رژ لب است و حالتی مثل کرم دارند کانسیلرهای استیکی دارای دو نوع براق و مات کننده هستند که بر اساس سلیقه خود شما می‌تواند انتخاب و خریداری شود که منافذ پوست را به خوبی می‌پوشاند و برای پوست‌های خشک و حساس بسیار استفاده می‌شود. مواد این کرم را باید به صورت خطی و یا به صورت نقطه‌ای بر روی پوست زد و با براش آن را در همان جهت محو کرد.

کانسیلرهای مایع:

کانسیلرهای مایع نوع دیگری از کانسیلرها هستند که به نسبت نوع اول تنوع بیشتری دارند. این کانسیلرها جوش‌ها را به خوبی کاور می‌کنند و به سادگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کانسیلرهای مایع به خوبی در همه جای صورت پخش می‌شود و برای دور چشم اثر بهتری به جای می‌گذارند. این کرم‌ها تیرگی دور چشم را می‌پوشاند و برای پوست‌های نرمال و چرب توصیه می‌شود. نوع مات این کانسیلر ها دوام بیشتری دارد.

کاربرد کانسیلرها چیست؟

کانسیلرها را می‌توان بر روی تیرگی‌های چشم مالید و آن را محو کرد. با کانسیلر تیره‌تر از رنگ پوست می‌توان کانتور کرد و فرم چهره را اصلاح کرد. معمولا از کانسیلر یک درجه روشن‌تر برای زیر چشم، روی تیغه بینی و وسط پیشانی استفاده شده و از کانسیلر تیره برای زیر استخوان گونه استفاده می‌شود. روش استفاده از کانسیلر برای بینی به این شکل است که دو طرف تیغه بینی تیره می‌شود و بینی باریک‌تر به نظر می‌رسد. روش استفاده از کانتور و کانسیلر برای صورت کاملا به فرم چهره بستگی دارد. همچنین برای پوشاندن لکه‌های پوستی مانند آکنه یا جوش می‌توان از آن استفاده کرد. یکی دیگر از کاربردهای کانسیلرها اطراف ابروهاست. شما می‌توانید با یک براش نازک و خطی اطراف ابروی خود را با این کرم قاب بدهید و در همان راستا مواد را روی پوست محو کنید تا ابروها بیشتر نمایان شوند، این کاربرد برای لب‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. کانسیلر ها نوعی غلط گیر آرایشی هستند به این صورت که می‌توان به اصلاح بروز اشتباهات یا لکه‌های مواد آرایشی با استفاده از پرداخت.

مزایای کانسیلرها

 کانسیلر در واقع یک کرم پودر روشن و فشرده می‌باشد که برای پوشاندن عیوب صورت، کاربرد دارد. لک‌های موجود در صورت را محو کرده و به آرایش شما جلوه بیشتری می‌دهد. علاوه بر آن، کانسیلرها اجازه می‌دهند که پوست برای آرایش به سطحی صاف تبدیل شود و تیرگی‌ها را محو کند. کانسیلرها از هر کرمی قدرت پوشانندگی بیشتری دارد بنابراین یکی از مواد لازم در آرایش به شمار می‌رود.کانسیلر در انواع مارک‌ها و حتی رنگ‌ها موجود است که برای انتخاب، بهتر است از مشاور آرایشی کمک بگیرید زیرا فرم کشیدن کانسیلر برای صورت‌های کشیده، مربع، قلبی شکل متفاوت می‌باشد. رنگ کانسیلر باید از پوستتان یک الی دو، درجه روشن‌تر باشد.

راهنمای خرید و نکات لازم برای انتخاب کانسیلر مناسب

هنگام خرید کانسیلرها باید به نکات مختلفی از جمله جنس و رنگ پوستی شما توجه شود. همچنین باید توجه کنید که در کنار خریداری کانسیلر متناسب با رنگ پوست شما باید کانسیلری با یک درجه روشنایی بیشتر نسبت به کرم پودر خود خریداری کنید. این کانسیلرهای روشن‌تر برای دور چشم استفاده می‌شوند بنابراین بهتر است کمی روشن‌تر از کانسیلرهای مربوط به قسمت‌های دیگر صورت خریداری شود. همچنین اطلاعات کافی درباره انواع کانسیلرها و کاربرد آنها می‌تواند شما را در خرید بهترین کانسیلر یاری کند.

نحوه استفاده صحیح:

نور کافی یکی از شرایط لازم و ضروری برای استفاده از مواد آرایشی است. پس ابتدا باید در مکانی دارای نور قرار بگیرید.نحوه استفاده از انواع کانسیلرها تقریبا مشابه است. برای هر نوع پوست که بخواهید  استفاده کنید، باید پوست را ابتدا آماده کنید و حتما روی پوست صورت و نواحی زیر چشم، از مرطوب‌کننده ملایم استفاده کنید. در استفاده از آن افراط نکنید و کاری نکنید که صورت‌تان لیز و چرب شود.

اگر پوست نرمال یا خشک دارید، یک مرطوب‌کننده مایع و سبک با ظاهری مات، برای پوست‌تان مناسب است.

بعضی از افراد کانسیلر را بعد از کرم‌پودر استفاده می‌کنند. بعضی دیگر ترجیح می‌دهند که ابتدا کانسیلر بزنند و بعد پوست را با کرم‌پودر بپوشانند. اگر کرم پودر پودری استفاده نکنید، فرقی نمی‌کند که کرم پودر را اول بزنید یا نه. این انتخاب به خودتان بستگی دارد. ولی اگر کرم پودر پودری یا پنکیک استفاده می‌کنید، باید ابتدا از کانسیلر استفاده کنید.

مقداری از آن رابردارید و روی قسمت‌هایی از پوست که دچار تغییر رنگ است بگذارید. مثلا روی قسمت‌های تیره و کدر پوست، زیر چشم یا لک‌های باقی‌مانده از جوش‌ها با نوک انگشت، کانسیلر را قرار دهید. می‌توانید از براش یا اسفنج هم برای این کار استفاده کنید. به آرامی  را روی پوست پخش کنید تا جایی که دیگر خطی از آن روی پوست باقی نماند. در واقع مرز بین جایی که کانسیلر زده‌اید و پوست صورت‌تان نباید مشخص باشد.

کانسیلرهای مایع و کرمی را نباید روی پنکیک استفاده کنید چون ظاهر ناخوشایندی پیدا می‌کند و پودرها با کانسیلر ترکیب می‌شود. اگر قرار است پنکیک استفاده کنید ابتدا کانسیلر بزنید، اجازه دهید تا کاملا جذب صورت شود سپس کرم‌پودر را استفاده کنید.

کانسیلر و کرم پودر را می‌توانید با پودر فیکس یا اسپری فیکساتور کاملا تثبیت کنید. اگر از کانسیلرهای مات استفاده می‌کنید نیازی به استفاده از پودر فیکس نیست چون باعث می‌شود ظاهر خشک در پوست ایجاد شود. البته می توانید امتحان کنید که کانسیلر ماتی که خریداری کرده‌اید، چه مدت بدون پودر فیکس و با پودر فیکس، روی پوست باقی می‌ماند.

با کمک این نکات و دریافت مشاوره رایگان از مشاورین ما در رابوسنتر می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین کانسیلر را برای پوست خود خریداری کنید. و به بهترین شکل ممکن از این محصول آرایشی برای داشتن ظاهری زیباتر استفاده خواهید کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *