محصولات مراقبت پوستی

پاک کردن آرایش

پاک کردن آرایش

پاک کردن آرایش و روش های اصولی آن 

آرایش احساس خوشایندی به افراد می‌دهد و امروز بیشتر خانم‌ها آرایش می‌کنند اما اگر اهل آرایش کردن هستید باید بدانید که با پاک نکردن اصولی مواد آرایشی از پوست صورت و باقی ماندن آن بر روی صورت به مدت طولانی سبب ایجاد جوش و چین و چروک بر روی پوست شده و پوست را به مرور زمان کدر و تیره می کند بنابراین بهتر است قبل از خواب آرایش و حتی ضد آفتاب خود را پاک کنید و هیچ وقت با آرایش نخوابید .

برای پاک کردن آرایش نباید صورت خود را آنقدر بمالید تا سرخ و دردناک شود، بلکه  نیاز به یک ماده پاک کننده دارید. در این بخش از سایت رابو سنتر  مراحل پاک کردن آرایش را برای شما آورده ایم .

اولین گام برای پاک کردن آرایش؛ پاک کردن آرایش چشم می‌باشد. معمولا محصولات آرایشی چشم مانند خط چشم، ریمل‌های ضدآب و سایه به سختی از روی چشم پاک می‌شوند. یک پاک کننده آرایشی با پایه مواد روغنی تهیه کنید . مقداری پاک کننده به یک گوش پاک کن و یا پد بزنید و آن را روی مژه های بسته قرار داده و کمی فشار دهید تا محلول شروع به پاک کردن ریمل و خط چشم کند. برای پاک کردن مواد آرایشی بهتر است از انواع میسلار واتر یا بالم‌های تمیز کننده استفاده کنید.

برای پاک کردن آرایش صورتتان می‌توانید از  کرم شیر پاک کن، میسلارواتر و غیره استفاده نمایید. سپس با مواد شوینده مانند انواع ژل ها، فوم ها  و شوینده های مناسب پوستتان ، صورت خود را بشویید. دقت داشته باشید که این پاک کننده‌ها را با ملایمت روی سطح پوستتان بزنید.

       ویژگی  پاک کننده های خوب برای انواع پوست صورتپاک کردن آرایش

 • پاک کننده دارای سالیسیلیک بهترین پاک کننده برای صورت های جوش دار است.
 • پاک کننده های کفی بهترین پاک کننده برای افراد دارای پوست چرب است.
 • پاک کننده های چرب یا روغنی بهترین پاک کننده برای افراد دارای پوستی خشک است.
 • برای پاک کردن آرایش ضد آب نیز از پاک کننده های قوی استفاده کنید.

 

نکاتی برای پاک کردن آرایش صورت

پاک کننده آرایش خوب بخرید

 • یک پاک کننده آرایش خوب تهیه کنید .مارکهای معروف تجاری لوازم آرایش، پاک کننده های خوبی دارند.
 • پاک کننده هایی را که در آن الکل به کار رفته است، خریداری نکنید زیرا پوست را خشک می کنند.
 • قبل از خرید پاک کننده ها این محصولات را روی پوست بازویتان امتحان کنید و اگر به آن حساسیت نداشتید، آن را خریداری کنید.
 • پاک کننده های ملایم خریداری کنید.

 

پوستتان را بطور منظم پاک کنید

 • اگر آرایش هم نمیکنید در پایان روز، صورتتان را با یک پاک کننده ملایم تمیز کنید تا آلودگی پوستتان پاک شده و از جوشزدن آن جلوگیری شود.
 • با آب ولرم پوست را آبکشی و سپس خشک کنید
 • بعد از پاک کردن آرایش باقی مانده آن را با آب ولرم بشویید .
 • صورتتان را محکم با حوله خشک نکنید زیرا ممکن است پوست آسیب ببیند.
 • آهسته پارچه یا حوله را روی پوستتان فرود بیاورید .
 • در پایان کار، از مرطوب کننده استفاده کنید.

دراین قسمت به ویژگی های تونر ها و میسلاواتر ها که پاک کننده های خیلی خوبی برای پوست و پاک کردن آرایش هستند می پردازیم

نیاز استفاده از تونر

تونر یکی از محصولات مراقبت از پوست است که حتما باید آن را تهیه کنید. در مراقبت‌های روزانه پوست، تونر نقش بسیار مهمی دارد. تونر یک مایع رقیق شده است که دارای کاربردهای متفاوتی می‌باشد. یکی از کاربردهای جالب توجه تونر برای پاک کردن آرایش و از بین رفتن باقی مانده چربی‌ها و آلودگی‌ها می‌باشد. تونر می‌تواند یک آبرسان بسیار مفید برای پوست شما باشد. تونرها در انواع گوناگونی همچون تونر روشن کننده پوست، تونر کاهش جوش و غیره تولید و عرضه شده‌اند. در خرید تونر برای پاک کردن آرایش حتما به نوع آن دقت کنید که تونر مخصوص پاک کننده آرایش را تهیه کنید.

میسلار واتر

همانطور که از نام میسلار واتر مشخص است این محصول حاوی یک نوع مایع است. مایع به کار رفته شده در میسلار واتر با مواد گوناگونی غنی شده است. در واقع در این ماده که یک نوع مایع نرم کننده پوست به نام گلیسیرین وجود دارد. همچنین این محصول شامل مواد خاصی است که می‌توانند چربی و آلودگی‌ها را از روی پوست جذب کرده و در خودشان حل کنند. اگر به دنبال یک پاک کننده ملایم آرایش می‌گردید، میسلارواتر انتخاب درستی است. میسلار واتر تمام مواد آرایشی باقی مانده روی پوست شما را از بین می‌برد؛ بدون اینکه پوست شما ذره‌ای خشک شود. یکی از ویژگی‌های میسلار واتر این است که برای تمامی پوست‌ها کاربرد دارد.

در پایان میتوانیم به این نتیجه برسیم  که پاک کردن آرایش یکی از مهم‌ترین کارهایی است که هر شب پیش از خواب باید انجام دهید. اگر آرایشتان را پاک نکنید، دچار مشکلات پوستی می‌شوید و پوستتان طراوت خود را از دست می‌دهد.میتوانید برای تهیه بهترین مواد برای  پاک کردن پوست صورتتان سری به فروشگاه اینترنتی رابو سنتر بزنید .

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *