محصولات مراقبت پوستی

هیالورونیک اسید و درمان چروک

هیالورونیک اسید و درمان چروک

هیالورونیک اسید و درمان چروک :آشنایی کامل با هیالورونیک اسید به شما برای مراقبت بهتر از پوست‌تان کمک می کند. اسید هیالورونیک ماده‌ای است که به‌طور طبیعی در نقاط مختلف بدن مانند پوست ،چشم‌ها و مفاصل یافت شده. این ماده که معمولا در این محصولات نیز کاربردی است ، رطوبت را در خود نگه می دارد و باعث لغزنده شدن بافت‌ها و مفاصل بدن می شود.

دانشمندان  این ماده را می توانند به کمک باکتری‌ها در محیط آزمایشگاهی تولید کرده ومی تواند به طیف وسیعی از عملکردهای بدن کمک کند. در پوست نزدیک به نیمی از هیالورونیک اسید بدن وجود دارد؛ به گونه‌ای که ترکیب اصلی ساختار پوست محسوب شده است و به پوست ما ظاهری شاداب وپُرمی‌دهد. در این مقاله با ما همراه باشید تا ببینید که چگونه می‌توانید روتین پوستی خود این ماده شگفت‌انگیز را اضافه کنید و زیبایی و سلامت پوستتان را افزایش دهید.

 هیالورونیک اسیدو منحصربه فرد بودن آن

هیالورونیک اسید  تا 1000 برابر وزن خود می تواند به مولکول‌های آب متصل شود.مانند یک جذب‌کننده رطوبت می تواند این مولکول عمل کند، مولکول‌های آب را در سطح پوست نگه داشته و از این طریق پوست را هیدراته و شفاف کند.اکنون زمان آن رسیده که به شکل دقیق‌تری با خواص اسید هیالورونیک برای پوست آشنا شوید.

فواید هیالورونیک اسید 

هیالورونیک اسید یکی از ترکیبات اصلی برای روتین مراقبت از پوست شما است. خواص بسیاری برای پوست دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ضد پیری
  • مرطوب‌کننده
  • ترمیم‌کننده زخم
  • ضد چین ‌و چروک
  • ترمیم‌کننده اگزما
  • برطرف‌کننده قرمزی پوست صورت

ضد پیری

همان‌طور که اشاره کردیم در پوست نزدیک به نیمی از هیالورونیک اسید بدن یافت می‌شود و بنابراین کاهش این مقدار به دلایل مختلفی مانند قرار گرفتن در معرض پرتو فرابنفش باعث بروز چین‌ و چروک‌های پوستی شده. این ماده به میزان قابل‌‌توجهی عمق چین ‌و چروک‌ها را کاهش می دهدو باعث افزایش قوام و کشسانی پوست شده. در یک مطالعه علمی  در سال 2014 انجام شده، از خانم‌های شرکت‌کننده خواستند که درروتین پوستی خود از هیالورونیک اسید به طور مرتب دو بار در روز به مدت 8 هفته استفاده کنند. بر اساس نتایج این مطالعه، تا40درصد چین ‌و چروک‌های پوستی افرادی که از اسید هیالورونیک استفاده کرده بودند، کاهش پیدا کرده و تا 50 درصد قوام و کشسانی پوست آن‌ها بیشتر شده بود.

این‌گونه تاثیرات بی‌نظیر هیالورونیک اسید، آن را بین اغلب ترکیباتی که در محصولات جوان‌سازی پوست که برای خط لبخند،چین و چروک دور چشم و سایر نواحی استفاده می‌شوند، سرآمد کرده. بهترین مثال ها در این زمینه کرم‌های جوان‌ساز و سرم دور چشم هستند.

ضدآفتاب و آبرسان نوتروژینا

549.000 تومان

سرم رتینول و هیالورونیک دبل بوستر بالانس

600.000 تومان

سرم هیالورونیک اسید دبل بوستر بالانس

600.000 تومان

سرم لاکتیک اسید 10 درصد و هیالورونیک اسید اوردینری حجم 30 میل

699.000 تومان

سرم آبرسان هیالورونیک اسید و آلوئه ورا گارنیر حجم 30 میلی لیتر

290.000 تومان

سرم آبرسان هیالورونیک اسید Hydro Boost نوتروژینا

379.000 تومان

هیالورونیک اسید بالانس

399.000 تومان

سرم هیالورونیک اسید اوردینری 30میل

699.000 تومان

آبرسانی 

منظور ما از پوست شاداب، پوستی است که حاوی آب فراوان بوده.از راه نوشیدن آب کافی ، آبرسانی هم ممکن است، اما حفظ این آب در لایه‌های پوستی اهمیت زیادی داشته. شاید شما هم عبارت اتلاف آب ترنس اپیدرمال یا به‌ اختصار TEWL را شنیده اید. این عبارت در واقع مقدار آب تبخیرشده از سطح پوست  را که یک اصطلاح تخصصی است را بیان می‌کند.

زمانی ‌که محصولی از هدررفت آب از سطح پوست جلوگیری می‌کند، به این معناست که این محصول از طریق مهار تبخیر آب از سطح پوست، آن را هیدراته نگه داشته. هیالورونیک اسید نیز از طریقاین مکانیسم باعث کاهش سرعت تبخیر آب از پوست و حفظ شادابی آن شده است.

ترمیم زخم ها

چندین مطالعه علمی نشان داده‌اند که این ماده از قابلیت ترمیم زخم نیزعلاوه بر خاصیت آبرسانی مؤثر برخوردار است. هیالورونیک‌اسید، پوست را مرطوب نگه می دارد و به روند بازسازی بافت دخیل در بهبود زخم‌ها کمک کرده. نتایج یک مطالعه انجام‌شده در سال 2016 نشان می‌دهد که استفاده کردن از این ماده روی زخم سبب تسکین التهاب می شود و روند ترمیم بافت را نیز تنظیم کرده است.

لطافت پوست

با بالا رفتن سن ، فرد متوجه تغییراتی در پوست خود می‌شود،که نه تنها از جنبه زیبایی، بلکه از نظراجتماعی و روانی ممکن است دچار عوارض ناخوشایندی شود. مطالعه‌ای در این زمینه نشان می دهد که هیالورونیک اسید می‌‌تواند باعث کاهش زبری پوست شود و قابلیت کشسانی آن را افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *