کرم ضد آفتاب, محصولات مراقبت پوستی, مرطوب کننده و آبرسان

مراقبت از پوست در هوای گرم

مراقبت از پوست در هوای گرم

مراقبت از پوست در هوای گرم اهمیت بسیار بالایی دارد و ما در این مقاله از رابو سنتر سعی میکنیم راهکارهایی را ارائه دهیم.

تابستان یکی از فصل هایی است که هوای آن بسیار گرم و بسیاری از افراد وقت خود را برای رفتن به تعطیلات و ماندن زیر نور خورشید صرف میکنند؛ اما بودن در زیر نور آفتاب و تعریق زیاد مشکلاتی را نیز برای پوست افراد به دنبال خواهد داشت که منجر به مراقبت از پوست می شود.

قرار گرفتن در معرض اشعه فرابنفش خورشید می تواند به پوست شما آسیب برساند و سبب بروز لکه ها و مشکلات پوستی شود. همچنین افرادی که در این فصل به استخر و دریا می روند، شنا کنند نیز با قرار گرفتن در معرض ترکیباتی همچون کلر به پوست خود آسیب می زنند.

بنابراین مراقبت از پوست در فصل گرما و در آب وهوای گرم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. با راهکارهایی و با استفاده از محصولاتی می توان به آسیب احتمالی وارده در آب و هوای گرم به پوست صورت و بدن جلوگیری کرد.

استفاده از محصولات کنترل کننده چربی برای  مراقبت از پوست در هوای گرم

چربی پوست یکی از چیزهایی است که تا حد طبیعی آن برای پوست بدن لازم است؛ اما ترشح بیش از اندازه آن برای بسیاری از افراد میتواند مشکل ساز باشد. قرار گرفتن در معرض هوای گرم نیز می تواند در ترشح هر چه بیشتر چربی صورت نقش داشته باشد. به خصوص در افرادی که پوست چرب دارند این ترشح چربی در فصل گرما بیشتر هم می شود.

از این رو یکی از راهکارهای مراقبت از پوست در هوای گرم استفاده از محصولات و محافظت کننده های پوستی است که می تواند میزان چربی پوست صورت را کنترل کند. تا به این ترتیب نه تنها چربی اضافی از پوست ترشح نمی شود بلکه پوست دیگر، ظاهری براق و درخشنده نیز نخواهد داشت.

استفاده از مرطوب کننده  و آبرسان برای مراقبت از پوست در هوای گرم

یکی دیگر از مواردی که در آب و هوای گرم برای مراقبت از پوست خود باید به آن توجه کنید استفاده از یک مرطوب کننده و آبرسان مناسب برای پوست شما است. به طور کلی باید سعی کنید در آب وهوای گرم از مرطوب کننده سبک تری نسبت به زمستان استفاده کنید.

مرطوب کننده و آبرسان صورت مناسب فعالیت غدد چربی را کمتر می کند. در نتیجه از ترشح چربی اضافی جلوگیری میکند و در مراقبت از پوست موثر است. همچنین مرطوب کننده ها مشکلات پوستی ناشی از آب و هوا گرم را تسکین می دهد؛ بنابراین استفاده از آن ها در چنین موقعیتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

اهمیت لایه برداری در مراقبت از پوست در آب و هوای گرم

لایه برداری می بایست در تمامی فصول سال به منظور مراقبت از پوست شما انجام شود؛ اما استفاده از آن در فصل تابستان و در هوای گرم از اهمیت بیشتری برخوردار است. در فصل سرما لایه برداری می تواند باعث پوسته پوسته شدن صورت شما شود. در واقع این طور به نظر بیاید که اثر منفی بر روی پوست شما گذاشته است.

اما در فصل گرما و در آب  و هوای گرم، از آنجایی که رطوبت هوا بسیار بیشتر است لایه برداری می تواند بسیار کمک کننده باشد. در واقع در آب هوای گرم لایه برداری کمک می کند تا منافذ پوست شما بسته شود و در نتیجه کمک به ترشح کمتر چربی در پوست می کند.

نقش سرم در مراقبت از پوست در آب و هوای گرممراقبت از پوست در هوای گرم

یکی از مسائلی که بسیاری از افراد در آب و هوای گرم و در فصل گرما با آن مشکل دارند، استفاده از انواع کرم و مواد آرایشی بر روی پوست آن هاست که می تواند در اثر گرما و رطوبت پس از گذشت مدت کوتاهی بر روی پوست ماسیده شود و به پوست آسیب برساند.

یکی از بهترین چیزهایی که می تواند جایگزین بسیار مناسب و سبک برای کرم ها باشد، سرم هایی هستند که با ساختاری سبک تر و لطیف تر می توانند مورد استفاده قرار بگیرند و نه تنها به پوست شما آسیبی وارد نمی کنند بلکه از آن در برابر گرما نیز محافظت می کنند. به خصوص سرم هایی که در ساختار آنها از آنتی اکسیدان نیز استفاده شده است.

استفاده از لکه بر در مراقبت از پوست در آب و هوای گرم

فصل گرما و هوای گرم می تواند باعث بروز لکه هایی بر روی پوست صورت شما شود. تصور کنید که پوست شما تحت تاثیر ترکیبات ناشی از تعریق، روغن اضافی خارج شده از غدد پوستی و همچنین نور خورشید قرار بگیرد، بنابراین به راحتی لکه های پوستی بر روی صورت شما ظاهر شود.

یکی از بهترین کارها در این هنگام برای مراقبت از پوست استفاده از لکه بری مناسب برای پوست شماست که نه تنها لکه های موجود بر روی پوست شما  را از بین می برد بلکه از ایجاد لکه های جدید بر پوست شما در آب وهوای گرم نیز جلوگیری میکند.

اهمیت بالای ضد آفتاب در مراقبت از پوست در آب و هوای گرم

یکی از اصلی ترین و مهمترین راهکارهای مراقبت از پوست، استفاده همیشگی از ضد آفتاب با SPF مناسب است. استفاده از ضد آفتاب در تمام طول سال یک امر ضروری محسوب می شود؛ اما استفاده از آن در فصل گرما و هوای گرم از اهمیت بیشتری برخوردار است.

بنابراین شما نیاز دارید که در هوای گرم حتما به صورت مداوم از یک کرم ضد آفتاب متناسب با پوست صورت خود که دارای اس پی اف کافی نیز است، برای مراقبت از پوست خود استفاده کنید. امروزه هم کرم های ضد آفتاب متناسب با هر نوع پوستی نیز وجود دارد.

افرادی که دارای پوست چرب هستند و در هوای گرم پوست آن ها چربی بیشتری نیز تولید می کند می توانند از ضد آفتاب های بدون چربی استفاده کنند تا حالت چرب و چسبندگی بر روی پوست آن ها ایجاد نکند.

همچنین برای مطالعه بیشتر میتوانید به مقاله معرفی کرم برای تابستان سر بزنید.

بنابراین به طور کلی راهکارهای متنوعی برای مراقبت از پوست در هوای گرم وجود دارد که هر فردی می تواند با توجه به ویژگی های پوستی خود از آنها استفاده کند. برای تهیه محصولات مراقبت از پوست در هوای گرم میتوانید به فروشگاه اینتر نتی رابو سنتر مراجعه کنید و از محصولاتی با کیفیت بالا و متنوع لذت ببرید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *