محصولات مراقبت پوستی

محصولات و مراقبتهای بعد از کراتینه

محصولات و مراقبتهای بعد از کراتینه

مراقبت های بعد از کراتینه چیست؟

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که به صافی مو علاقه زیادی دارید و هر بار نمیخواهید زمان زیادی را برای صاف کردن موهای خود صرف کنید خوشبختانه راه حل آن کراتینه مو می باشد. اما کرانیته مو نیز مانند سایر اقدامات آرایشی بهداشتی مراقبت های ویژه خود را دارد که در ادامه به محصولات و مراقبتهای بعد از کراتینه مو اشاره خواهیم داشت.

کراتینه‌ی مو چیست؟

یکی از پروتئین هایی که در مو وجود دارد کراتین می باشد در واقع کراتینه کردن نیز از همین پروتئین موجود در مو نام گذاری شده است.این پروتئین به طور متوسط حدود ۸۸ درصد بافت مو را تشکیل می‌دهد اما کمبود آن در بافت مو باعث می‌شود که موها حالت وز مانند یا فرفری پیدا کنند. بنابراین کراتینه کردن مو یعنی این پروتئین را مجدد به موها تزریق میکنیم. همچنین باید اشاره داشت که کراتینه کردن یکی از روش های نیمه دائمی برای صاف کردن موها محسوب می شود. توجه داشته باشید اگر برای صافی موهای خود اقدام به کراتینه کردید باید مراقبت های ویژه ای از موهای خود انجام دهید که زحمات شما به هدر نرود. همچنین در ادامه به محصولات و مراقبتهای بعد از کراتینه اشاره خواهیم داشت.

بعد از کراتینه تا دو روز حمام نروید

بسیاری از افراد که کراتینه می کنند دوست دارند سریعا به حمام رفته و از موهای جدید خود رونمایی کنند اما خبر بد آن است که تا دو روز نمیتوانید به حمام بروید چرا که با رفتن به حمام تمام کراتینه موهای خود را ناخواسته میشویید و تمام زحمات شما هدر خواهد رفت.

استفاده نکردن از گلسرها و گیره ها

یکی دیگر از مراقبت های مو پس از کراتینه کردن نبستن موهاست چرا که دقیقا همان قسمتی که بستیم فر می شود اجازه دهید تا دو هفته موهای شما باز بماند و از هر نوع بستنی که ممکن است موهاس شما فر شود بپرهیزید.

استخر نروید

اگر از آن دسته افرادی هستید که به استخر رفتن علاقه زیادی دارید باید بدانید که آب و کلر استخر به مو های شما آسیب جدی وارد می کنید پس از کراتینه کردن دو هفته به صورت کامل استخر نروید و پس از آن حتما باید از کلاه شنا استفاده کنید و سعی کنید کمتر به موهای شما کلر بخورد.

رنگ کردن

اگر بعد از کراتینه کردن موهای خود قصد دارید آنها را رنگ کنید باید از رنگ هایی استفاده کنید که آمونیاک نداشته باشد چرا که آمونیاک کراتین موجود در موها را از بین می برد و موهای شما لختی خود را از دست خواهد دارد. بهتر است قبل از کراتینه موهای خود را رنگ کنید که بعد از آن پشیمان نشوید.

شامپوی مورد نیاز بعد از کراتینه کردن

یکی از مهمترین محصولات و مراقبت های بعد از کراتینه استفاده از شامپو های مناسب می باشد. با اینکه تعداد برند موجود در بازار برای محصولات شامپو بسیار زیاد است اما به خاطر داشته باشید که بعد از کراتینه شامپویی که باید استفاده کنید حتما شامپوی بدون سولفات باشد. و این استفاده را در تمام مدتی که موهای شما لخت است باید استفاده کنید. در نظر داشته باشید استفاده از شامپوهای سولفات دار طول عمر لخت بودن موها را میتواند تا 50 درصد کاهش دهد. پیشنهاد ویژه رابو سنتر برای شامپوی بعد از کراتیه شامپوی آرگان ریو می باشد این شامپو دقیقا با فرمولاسیون بعد از کراتینه مو سازگار بوده و کاملا بدون سولفات میباشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *