محصولات مراقبت پوستی

لوازم آرایشی ضروری برای سفر

لوازم آرایشی

قبل از اینکه بخواهیم به لوازم آرایشی فکر کنیم لازم است یک چمدانی تهیه کنید که دارای چند فضای مجزا تقسیم بندی شده باشد. مهم نیست به جنوب سفر می کنید یا به شمال مهم این است که هوشمندانه ترین لوازم آرایشی را به همراه داشته باشید. لوازم آرایشی را به چند وجه تقسیم بندی میکنیم.

  • ابعاد: لوازم آرایشی که انتحاب میکنید نباید زیادی بزرگ و حجیم باشد که بتوانید به راحتی در چمدان خود جای دهید.
  • وزن: هرچند لوازم آرایشی سبک به نظر می رسد ولی وقتی آنها را کنار هم میگذاریم میتواند وزن قابل توجهی به خود اختصاص دهد پس لوازمی کنار بگذارید که وزن کمتری داشته باشد.
  • لوازم آرایشی ضروری و پر کاربرد: اگر از این دست آدم هایی هستید که مدام استرس دارید که لوازمی به همراه خود بردارید که یادتان نرود پیشنهاد میشود لیستی تهیه کنید و لوازم آرایشی مورد نیازتان را یاداشت کنید. سپس بر اساس نیازتان به آنها رتبه دهی کنید و سعی کنید که لوازمی که بالاترین رتبه را به خود اختصاص میدهند بردارید. ضمنا به دو مورد بالا توجه کنید.

ما در این قسمت به برخی از لوازم آرایشی که مورد نیازتان می شود اشاره میکنیم

کرم مرطوب کننده

شاید به نظرتان برسد کرم مرطوب کننده نمیتواند جز لوازم ضروری در سفر باشد. ولی اگر از آن دسته افرادی هستید که به طراوت و شادابی پوست خود اهمیت میدهید ما به شما توصیه میکنیم حتما کرم مرطوب کننده به همراه داشته باشید. یکی از مهمترین اتفاقاتی که در سفر رخ می دهد به دلیل عوض شدن شرایط آب و هوایی پوست ما خشک و چروکیده و یا آرایش ما پوسته پوسته می شود پس برای جلوگیری از این موارد کرم مزطوب کننده میتواند از این موارد جلوگیری کند

اگر از آن دسته افرادی هستید که به صورت هوایی سفر میکنید باید بدانید که کابین هواپیما هوایی خشک دارد که به سرعت باعث تغییر حالت پوست ما خواهد شد. پس قبل از اینکه وارد هواپیما شوید به پوست خود کرم مرطوب کننده بزنید.

شامپو خشک

ممکن است ما قصد مسافرت با تور را داشته باشیم پس چند روز درجایی کمپ کرده و دسترسی به حمام جهت شستشوی موهای خود نداریم شامپو خشک میتواند در این شرایط بهترین وسیله برای سفر ما باشد چرا که هم سبک و هم کم جاست و هم اینکه میتواند بدون آب مواهای مارا تمیر براق و صاف کند.

کرم ضد آفتاب

یکی از ضروری‌ترین لوازم آرایش در مسافرت، کرم ضدآفتاب است. به احتمال زیاد شما هم مانند خیلی‌های دیگر بارها و بارها در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار گرفته‌اید و دچار آفتاب‌سوختگی و خیلی مشکلات پوستی دیگر شده‌اید. تابش نور خورشید و آفتاب گرفتن در کنار اینکه می‌تواند مفرح و شادی‌آور باشد، ضررهایی هم در بر خواهد داشت. اگر تجربه آفتاب‌سوختگی در طول سفر را داشته باشید، حتما می‌دانید که تجربه سخت و دردناکی است و سبب پوسته پوسته شدن بدن می‌شود.

بنابراین برای محافظت از پوست در برابر امراض پوستی که بر اثر تابش نور خورشید ایجاد می‌شوند، هنگامی که در زیر نور آفتاب قرار دارید و یا هنگامی که در سایه هستید باز هم از کرم ضدآفتاب استفاده کنید تا از شر آسیب‌های مضر اشعه خورشید در امان باشید. اگر از کرم ضدآفتاب استفاده می‌کنید و برای ساعت‌های طولانی زیر نور خورشید قرار دارید، باید کرم ضدآفتاب‌تان را هر 2 تا 4 ساعت یک‌بار تمدید کنید. این نکته را مد نظر داشته باشید که حتی در هوای ابری هم 80 درصد از اشعه‌های خورشید از میان ابرها عبور می‌کند و وارد پوست‌تان می‌شوند.

اگر می خواهید به کوهستان سفر کنید به خاطر داشته باشید که باید کرم ضد آفتابی که استفاده می کنید با SPF حداقل 50 باشد تا بتواند از اشعه ماورا بنفش جلوگیری کند.

کرم پودر

کرم پودر جوز وسایل ضروری برای سفر نیست پس اگر آرایش های غلیظ تر میکنید میتوانید از کرم های ضد آفتاب رنگی استفاده کنید.

ریمل ابرو و مژه

اگر فکر میکنید ممکن است در سفر خود به استخر یا شنا در دریا بروید داشتن ریمل ابرو و مژه از وسایل مورد نیاز در این گونه سفر ها محسوب می شوند. متخصصان حوزه آرایش و زیبایی معتقدند که مژه و ابرو قاب چهره خانم ها به حساب می آید پس به زیباسازی آنها حتی درسفر اهمیت دهید.

رژ لب

استفاده از رژلب، چهره شما را شاداب و سرحال نشان می‌دهد و خستگی سفر را تا حد زیادی پنهان می‌کند. اگر قصد سفر به مناطق گرم و خشک را دارید، پوست لب‌هایتان به ‌سرعت خشک و پوسته پوسته خواهد شد. در این مواقع بهتر است از رژلب‌هایی استفاده کنید که حاوی‌ ویتامین‌های E و A باشند و یا به نوعی دارای ساختار روغنی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *