محصولات مراقبت پوستی

فواید ماسک رس

فواید ماسک رس

ماسک رس خواص بیشماری برای پوست صورت دارد. که ما در این مقاله سعی داریم اطلاعاتی در زمینه “فواید ماسک رس” در اختیار شما قرار دهیم.

شاید تعجب کنید اما خاک رس برای صورت و پوست فواید بسیاری دارد. این خاک به عنوان یک ماده طبیعی، در پاکسازی پوست عالی عمل می‌کند. در صورتی که با خواص ماسک رس و طرز تهیه آن آشنا شده اید برای صورت خود استفاده کنید و اثربخشی عالی برای جوانسازی پوست خود را تجربه خواهید کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا در خصوص فواید این ماده طبیعی و استفاده از آن بیشتر بدانیم.

پیش از هر چیزی لازم به ذکر است که خاک رس را می‌توانید در سه نوع خاک رس قرمز، خاک رس سفید و خاک رس سبز بیابیم از جمله مزایای استفاده از خاک رس برای پوست میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

فواید ماسک خاک رس برای صورت :

پاکسازی پوست

روشن شدن پوست

کمک به تعادل چربی پوست

آبرسانی مناسب برای پوست های خشک

محافظت از پوست در برابر خشکی

دارای خواص ضد میکروبی

جلوگیری از بیماری های پوستی

 اکسیژن رسانی به سلول های پوستی

 تنظیم کننده تولید سبوم

و…اشاره کرد. امروزه اغلب مردم از این ماسک استفاده کرده و به یکدیگر پیشنهاد می دهند.

فواید ماسک رس چیست؟

خاک رس توانایی طبیعی حل کردن مواد را در خود دارد. که اگر بطور مستقیم روی پوست قرار گیرد سموم، آلودگی و چربی اضافی را از منافذ پوست بیرون کشیده و پوست شما را روشن تر و شاداب تر نشان می دهد.

پاکسازی پوست یکی از اولین خواص ماسک رس است.

در طول روز، پوست شما با آلاینده های زیادی مانند آلودگی، چربی، گرد و غبار و بسیاری از ناخالصی های دیگر که می تواند بر روی پوست شما جمع شود و برای پوستتان مضر باشد، روبرو است که در نهایت به کدر شدن پوست و بزرگ شدن منافذ پوست منجر خواهد شد.

این آلاینده ها با تجمع بر روی سطح پوست، می توانند باعث از بین رفتن سلول های پوستی شوند.

به همین دلیل است متخصصان پوست توصیه می کنند که پوست بطور منظم لایه برداری شود تا پوست تمیز بماند و منافذ پوست از هر گونه آلودگی و چربی که موجب جوش و آکنه می شوند در امان باشد.

ماسک خاک رس به دلیل داشتن ماده ای بنام کالوئن به پاکسازی عمیق پوست شما کمک کرده و از ایجاد جوش و آکنه و کدر شدن پوست بویژه در پوست های چرب جلوگیری می کند.

روشن کننده پوست صورت

ممکن است پوست شما به دلیل مسدود شدن منافذ پوستی خسته و تیره به نظر برسد و ظاهر واقعی پوست شما را پنهان کند که معمولا به دلیل عدم رعایت روتین های مراقب از پوست مانند لایه برداری پوست این اتفاق می افتد.

استفاده از ماسک خاک رس تنها به مدت ده دقیقه و 2 بار در هفته می تواند به طور قابل توجهی به سلامت پوست شما کمک کند و آن را روشن تر و شاداب تر نشان دهد.

در صورتی که نگرانی اصلی شما برطرف کردن لکه های پوستی است، پیشنهاد می شود از ماسک زغال فعال استفاده کنید و معجزه آن را بر روی پوست خود ببینید.

رفع چربی اضافی پوست

توانایی پاکسازی ماسک خاک رس به از بین بردن چربی اضافه پوست کمک کرده و ظاهر چرب و براق پوست های چرب را از بین می برد.

یکی دیگر از خواص ماسک خاک رس اینست که به جذب چربی اضافی پوست کمک کند و درخشش بیش از حد پوست شما را کاهش می دهد.

آبرسانی برای پوست خشک

حتی اگر پوست شفاف و بی نقصی داشته باشید پوست شما باز هم به مراقبت احتیاج دارد پوست تشنه رطوبت و آبرسانی است اگر پوستی خشک و پوسته پوسته شده دارید باید آن را آبرسانی کنید. علاوه بر سرم های آبرسان  ماسک خاک رس یکی ازگزینه های عالی برای رطوبت رسانی به پوست است اما اگر پوست شما خشک است بهتر است هفته ای یکبار از آن استفاده کنید.

حفاظت از پوست در برابر جوش و آکنه

منافذ بزرگتر به معنای تجمع بیشتر چربی بر روی پوست است، که می تواند به نوبه خود محیطی مناسب برای پرورش باکتری ها باشد و در نهایت منجر به جوش و آکنه و کدر شدن پوست خواهد شد. استفاده از ماسک خاک رس می تواند به جلوگیری از جوش و آکنه کمک کند.

در واقع ماسک های خاک رس توانایی جذب چربی از پوست شما را دارند و از بروز انواع خفیف آکنه مانند جوش، جوش سرسیاه و جوش های سر سفید جلوگیری می کنند. این نوع آکنه ها در صورت مسدود شدن منافذ پوست با آلودگی و چربی بیش از حد ایجاد می شوند.

ماسک خاک رس تعادل چربی در پوست را برقرار می کند.

وقتی پوست شما تعادل چربی نداشته باشد ممکن است بیش ازحد چرب و مستعد جوش و آکنه شود و یا بیش از حد خشک و پوسته پوسته شود و در بعضی از افراد برخی نقاط صورت چرب و دارای جوش و دیگر نقاط صورت خشک باشد و این ممکن است برای بعضی افراد آزار دهنده باشد.

خواص ضد میکروبی

خاک رس می تواند نقش مهمی در از بین بردن باکتری های مضر از روی پوست شما داشته باشد هنگامی که ماسک رس بر روی پوست شما گذاشته و خشک می شود به باکتری ها متصل شده و سلول های مرده را هنگام شستشو از پوست جدا میکند.

از دیگر خواص ماسک رس میتوان به جلوگیری از بیماری های پوستی اشاره کرد

مطالعات نشان می دهد که ماسک خاک رس ممکن است باعث تولید الیاف کلاژن شود و چین و چروک ها را کاهش داده و سفتی پوست را افزایش دهد و به عنوان درمان کمکی برای بیماری های پوستی مانند اگزما و درماتیت و حتی پسوریازیس باشد.

اکسیژن رسانی به سلول های پوست

ماسک خاک رس نه تنها سطح پوست شما را تمیز می کند بلکه پس از کوچک کردن منافذ پوست، امکان تماس اکسیژن با سلول های زنده پوست را نیز فراهم می کند. این مقدار اکسیژن افزایش یافته می تواند برای بافت پوست مفید باشد و به جوان سازی سلول های پوستی کمک کند. بطور کلی تأثیر مثبتی بر گردش خون دارد و موجب سلامت پوست می شود

تنظیم کننده تولید سبوم

سبوم یک ماده روغنی برای رفع خشکی است که بطور طبیعی توسط پوست ترشح می شود. اما در بعضی مواقع چون سیستم ایمنی بدن ما بیش از حد فعال شده و یا بدن تحت تاثیر استرس شدید قرار گرفته باشد می تواند بیش از حد سبوم تولید کند. این سبوم اضافی منجر به ایجاد پوست چرب و در نتیجه آکنه و جوش های سرسیاه و جوش سر سفید و لکه های پوستی شود. در حالی که درمان اصلی تولید بیش از حد سبوم پوستی باید از طریق تنظیم رژیم غذایی و تغییر سبک زندگی انجام شود، اما با توجه به خواص ماسک رس این خاک با حل کردن سبوم اضافی در خود به حداقل رساندن آن کمک می کند.

نکته: در صورت استفاده از ماسک خاک رس باز یا فله ای به دلیل نفوذ آلودگی و باکتری به خاک رس ممکن است پوست دچار جوش و آکنه و آسیب شود.

در مقاله،”فواید ماسک رس” به موارد بسیاری اشاره شد

طریقه مصرف ماسک خاک رس:

هر گونه آلودگی، عرق و مواد آرایشی را به طور کامل از روی پوست صورت پاک کنید. می‌توانید از میسلار واتر یا شیر پاک کن کمک بگیرید. پاکسازی صورت پیش از استفاده از ماسک صورت، باعث می‌شود  اثر بخشی آن افزایش یابد.

یک لایه نازک از ماسک خاک رس را با انگشتان خود به طور کامل روی صورت، به جز اطراف چشم و لب ها، پخش کنید. با نفوذ اسید سالیسیلیک و بتائین سالیسیلات موجود در خاک رس، چربی های موجود در پوست، حل و حذف می‌شوند. توجه داشته باشید که نیازی نیست لایه ضخیمی از ماسک خاک رس را روی صورت خود بمالید.پس از گذشت 20 الی 30 دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید.

توجه داشته باشد اگر ماسک را برای مدت طولانی روی صورت خود نگه دارید، تاثیر آن چند برابر نمی شود. در حقیقت پوست خود را تحریک می‌کنید و سبب التهاب آن می‌شوید. همچنین از آب داغ برای شستن پوست خود استفاده نکنید، زیرا درجه حرارت شدید، پوست را تحریک می‌کند و به آن آسیب می‌زند.

دقت داشته باشید که پوست شما بعد از پاکسازی و استفاده از ماسک، بستر مناسبی برای جذب مواد مغذی است. پس بهتر است بعد از شستشو و خشک کردن صورت، از مرطوب کننده و آبرسان های مناسب پوست خود استفاده کنید.

با توجه به مطالبی که در خصوص فواید ماسک رس در اختیار شما قرار دادیم میتوانید به فروشگاه رابوسنتر مراجعه و محصولات آرایشی و مراقبتی باکیفیت برای خود را تهیه کنید. این فروشگاه اصالت کالای خود را تضمین می کند. پیشنهاد ما بهترین و باکیفیت ترین ماسک خاک رس لورآل است که میتوانید باتوجه به نوع پوست خود مشاوره رایگان دریافت نموده و آن را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *