محصولات مراقبت پوستی

راهکارهای جلوگیری از ریزش مو

راهکارهای جلوگیری از ریزش مو

یکی از مشکلاتی که امروزه افراد زیادی دست و پنجه نرم میکنند ریزش مو میباشد. البته باید توجه داشت که مقداری ریزش مو در طول روز طبیعی است اما این ریزش علل متعددی میتواند داشته باشد. در ادامه به راهکارهای جلوگیری از ریزش مو می پردازیم.

  • شستشو روزانه

تمیر نگه داشتن پوست سر می تواند یکی از بهترین راهکارهای جلوگیری از ریزش مو باشد چرا که این راهکار می تواند از ریزش جلوگیری و به تقویت مو کمک کند. به یاد داشته باشید با استفاده از شامپوهای مناسب در این امر بسیار مهم میباشد.

  • با بستن مناسب مو مانع از کشیدن آن شوید

موی خود را طوری ببندید که از پوست سر کشیده نشود به عنوان مثال از بافت سفت و یا بستن دم اسبی که فشار زیادی بر روی پوست سر ما ایجاد میکند، بپرهیزید.

  • کاهش استفاده از رنگ مو و یا مواد شیمیایی

اگر از ریزش مو رنج می بردید باید در نظر داشته باشید رنگ کردن مداوم میتواند به فولیکول های مو آسیب برساند که میتواند ریزش های بسیاری را به همراه داشته باشد همچنین در نظر داشته باشید برای حالت دادن و یا صاف کردن موهای خود از مواد شیمیایی استفاده نکنید همچنین میتوانید از حالت دهنده های طولانی مدت استفاده نمایید.

  • استفاده از ماسک مو

تمیز کردن و چربی زدایی از مو یکی از راهکارهای مناسب در تقویت مو به شمار می آید این به این معناست که باید چربی های اضافه مو گرفته شود نه اینکه مدام از این ماسک ها استفاده کنیم. باید در نظر داشته باشیم که بسیاری از شامپو ها میزیان زیادی از چربی پوست را می گیرند و این امر میتواند به ضرر موهای شما باشد پس اگر از شامپویی استفاده کردید که ریزش موهای شما را افزایش داد به سرعت آنرا عوض کنید، همچنین از استفاده از ماسک مو به عنوان یکی از راهکارهای جلوگیری از ریزش مو غافل نشوید.

  • استفاده از برس های نرم و طبیعی

در بالا اشاره کردیم موها زیاد کشیده نشود پس استفاده از برس های نامرغوب می تواند موهای شمارا کشیده و باعث ناپایداری در ریزش مو گردد. پس به خاطر داشته باشید استفاده از برس های مناسب می تواند یکی دیگر از راهکار های جلوگیری از ریزش مو باشد.

  • جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم به تعدادی از راهکار های جلوگیری از ریزش مو اشاره کنیم اما اگر به مشاوره نیاز داشتید با همکاران ما در رابوسنتر تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهرمند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *