لوازم آرایشی

خط چشم چجوری بکشم

خط چشم چجوری بکشم

خط چشم یکی از  فن های زیبای  آرایشی است که تغییر زیادی در چهره ایجاد می‌کند، البته به شرط آن که با مدل و حالت چشم‌ها هماهنگی داشته باشد. شاید برای شما کشیدن خط به چشم ها  کاری ساده و راحت باشد و در یک چشم بر هم زدن به سادگی بتوانید آن را برای خود ترسیم کنید؛ اما این کار برای بسیاری از خانم‌ها جز سخت‌ترین بخش آرایش چشم‌ها به شمار می‌رود، به همین علت عده‌ای از خانم‌ها به کشیدن تتو روی می‌آورند. خط کشیدن به چشم  با توجه به مدل و فرم چشم‌ها انجام می‌شود. افراد مختلف مدل چشم‌های متفاوتی از یکدیگر دارند، بنابراین کشیدن آن برای هر چشمی باید متفاوت با مدل چشم دیگر باشد.وقتی در کشیدن آن حرفه ای می‌شوید، دریچه ای به سوی زیبایی بر روی شما باز خواهد شد. برای این که پس از خرید خط چشم آن را به راحتی بکشید، در این مقاله قصد داریم تا با فنون آن متناسب با نوع چشمانتان، صحبت کنیم.

اصول کشیدن خط چشم

کشیدن خط چشم را بعد از سایه چشم و قبل از ریمل زدن انجام دهید. اگر کشیدن آن را قبل از سایه چشم بزنید، سایه چشم، آن را می پوشاند و این چیزی نیست که ما به دنبال هستیم.

انواع خط چشم

قبل از آموزش، بهتر است به انواع آن نگاهی بیندازیم. به طور کلی سه نوع هستند؛ ژلی، مدادی و مایع. خط چشم‌های ماژیکی حالتی مات دارند و از بهترین ها هستند البته موقع کشیدن آن نباید دست بلرزد. نوع مایع آن سخت‌ترین نوع  است که نیاز به دقت زیاد و دست قوی دارد، خشک شدن آن نیز زمان‌بر است. اگر مبتدی هستید بهتر است از مدل مدادی استفاده کنید، زیرا کار با آن راحت است به شرطی که نوع باکیفیت آن را انتخاب کنید. این که شما کدام یک از انواع را انتخاب می‌کنید، موضوعی کاملا سلیقه‌ای است.

استفاده از مداد چشم

پیش از هر چیزی در نظر بگیرید، قصد کشیدن چه مدلی را دارید. اگر می خواهید، خط چشمتان نازک باشد، مداد را تیز کنید، ولی اگر قصد کشیدن مدل پهن دارید، سر مداد را گرد یا خیس کنید. هم چنین اگر قصد دارید، خط چشمتان رنگ تیره تری داشته باشد، سر مداد را به کمک سشوار نرم کنید. نکته مهمی که برای کشیدن خط چشم با مداد وجود دارد، این است که برای هر چشم مداد را دقیقا به یک اندازه تیز یا گرد کنید تا در نهایت قرینه از کار درآید.

طرز کشیدن آن با مدل ماژیکی

برای کشیدن با مدل های ماژیکی ابتدا باید نوک قلمو را داخل مخزن ببرید. فقط حواستان باشد، مقدار اضافه قلمو را به کمک کناره مخزن بگیرید. سپس قلمو را به دست بگیرید و از گوشه داخلی چشم شروع کنید  و پس از آن از گوشه بیرونی به وسط بکشید. در پایان نیز مرکز را پر کنید. اگر مبتدی هستید و قصد کشیدن خط چشمی قرینه با نوع ماژیکی را دارید، می توانید از گوشه داخلی چشم نقاطی بکشید و سپس آن نقاط را به هم وصل نمایید. در ادامه توضیحات بیشتری در رابطه با این ترفند خواهیم داد.

نحوه کشیدن با نوع مایع

پیش از هر کاری محصول خود را تکان دهید. برای کشیدن خط چشم قرینه به کمک نوع مایع پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا با یک مداد چشم مشکی خط چشم را برای دو چشم رسم کنید و پس از آن که از قرینه بودن آن اطمینان حاصل کردید، با خط چشم روی آن را پر کنید.

برای ایرادات آن چه کاری باید انجام بدم 

برای این کار ابتدا باید گوش پاک کن را به پاک کننده آرایش یا کانسیلر آغشته کنید و اضافات آن و جاهایی که دست تان لرزیده است را پاک کنید. حالا باید به قسمت های پاک شده کانسیلر بزنید تا مرتب و منظمی داشته باشید.

خط چشم یا ریمل

اگر نمی خواهید از مداد چشم استفاده کنید این کاملا در استفاده از آرایش اختیاری می باشد، اگرچه مدادها قسمت عمده ای از آرایش را به خود اختصاص داده اند. بسیاری از افراد از ریمل مژه بدون مداد چشم استفاده می کنند. این حالت چهره آنها را طبیعی تر نشان می دهد اما دلیل محکمی برای استفاده نکردن از مداد چشم نیست.

در پایان بایدگفت که در این مقاله با اینکه  چگونه خط چشم  بکشیم. همواره به یاد داشته باشید این کار جز با تمرین زیاد به دست نمی‌آید. حال امیدواریم از نکات گفته شده در این مطلب استفاده کنید و با تمرین و تکرار بتوانید چشمانتان را زیباتر کنید.

اگر به دنبال ظاهری چشمگیرتر هستید نگران این موضوع نباشید با کمی تمرین شما می توانید توسط بهترین محصولات، خط چشمهای های عالی بکشید، به خصوص اگر از ریمل استفاده می کنید با کشیدن مداد چشم می توانید یک آرایش بی عیب و نقص داشته باشید.ما به شما پیشنهاد میکنیم سری به فروشگاه اینترنتی رابو سنتر بزنید از خرید محصولات آرایشی باکفیت لذت ببرید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *