محصولات مراقبت پوستی

ترکیبات موثر در درمان چروک

ترکیبات موثر در درمان چروک

ترکیبات موثر در درمان چروک

ترکیبات ضدچروک با مطالعه و بررسی آزمایشگاهی یا از طریق مطالعه اثر آن ها ثابت شده ترکیباتی هستند که ارزش خرید  را داشته و باید در برنامه روزانه مراقبتی شما باشند. دقت کنید ما درباره تجربه افراد صحبت نمی‌کنیم بلکه درباره ترکیباتی صحبت می کنیم  که مقالات متعددی درباره اثر آن‌ها است و به لحاظ علمی در منابع پزشکی اعتبار دارند. البته حتی علم هم بدون خطا نیست.

در این مقاله از رابوسنتر به شما خواهیم گفت برنامه مراقبت از پوست شما باید دقیقا حاوی چه موادی باشد؟ و چطور روند پیری پوست خود را متوقف کنید. تا پایان این مقاله با رابوسنتر باشید .

۱– ضدآفتاب

مطالعات و بررسی ها نشان داده که هیچ ماده پیشگیری کننده وضدچروک موثرتر از ضدآفتاب نیست و ثابت شده اشعه UV عامل  80 درصد چروک هایی است که قابل پیشگیری و کنترل است .!

ضدآفتاب ها پوست شما را در برابر اشعه UV  محافظت کرده و همان طور که می دانید اشعه UV عامل اصلی آسیب به بافت الاستین وکلاژن ، آسیب به لایه محافظ پوست و ایجاد چروک و لکه های پوستی بوده است .

پس هر روز از ضدآفتاب استفاده کنید  و در معرض اشعه آفتاب بدون ضد آفتاب قرار نگیرید . ضدآفتابی با طیف گسترده انتخاب کنید که علاوه بر محافظت از پوست در برابر اشعه UVBکه توسط SPF مشخص شده دارای فیلترهایی برای محافظت از پوست در برابر اشعه UVA عامل اصلی آسیب سلولی پوست وسرطان  هم باشد .

۲رتینول یا ویتامین A

معروف ترین ترکیب ضدچروک و عضو ثابت نسخه متخصصان پوست برای درمان چروک که بیشترین تاثیر را نیز داشته است.

زمانی که محققان در حال بررسی اثر رتینول در درمان آکنه بودند برای یک ماده متوجه بهترین عارضه جانبی ممکن برای شدند و آن بهبود خطوط وچروک پوست است.

 رتینول موجب تحریک تولید کلاژن در پوست شده، کلاژن یک پروتئین در پوست است و مانند یک پرده توری در زیر پوست است و زمانی که وجود کلاژن کافی در پوست ، پوست صاف، مقاوم ،محکم در برابر چین و چروک است. به طور طبیعی از سن 20 سالگی به تدریج سطح کلاژن موجود در پوست شروع به کاهش می‌کند مخصوصا اگر شما از پوست در برابر اشعه آفتاب محافظت نکنید ویتامین A مثل یک متخصص همه عوامل تضعیف کننده کلاژن پوست شما را شناخته و متوقف می‌کند.

تنها نقطه ضعف رتینول : پوست را خشک و حساس می کند و پوست نسبت به عوامل بیرونی آسیب پذیر شده اگر در اثر استفاده از این ماده پوستتان دچار حساسیت وقرمزی شد مصرف آن را متوقف کنید.

۳ویتامین B3 

آن چه نیاسینامید را به عنوان یک ماده فعال دربازسازی و ترمیم پوست متمایز می کند این است که حتی پوست های بسیار حساس هم آن را به خوبی تحمل خواهند کرد.

 سد دفاعی پوست

خارجی‌ترین لایه سطح پوست از سلول و لیپید (چربی) تشکیل شده و مانع از تبخیر رطوبت سطح پوست می شود و از بین رفتن چربی محافظ پوست شده و هم چنین با تولید پروتئین و پپتایدهای ضدمیکروبی از پوست در برابر میکروارگانیزم های میکروبی محافظت کرده و مهمتر از همه به سلامت پوست وحفظ ایمنی و کاهش التهاب پوست کمک می‌کند. هنگامی که سد دفاعی پوست سالم است پوست شما صاف ،نرم، یکنواخت به نظر می‌رسد و زمانی که این لایه آسیب ببیند در پوست خود احساس خارش ،قرمزی ، التهاب و کشیدگی وخشکی دارید .

۴ویتامین سی

تصور کنید بخواهیدبخوابید بدون دراز کشیدن یابرنامه مورد علاقه خود را با تلویزیون خاموش ببینید همه این ها مانند داشتن پوست سالم بدون ویتامین سی است و واقعا قابل تصور نیست که پوستتان چقدر به این ویتامین نیاز دارد . و برای پوستتان حیاتی است

ویتامین سی به ساخت کلاژن در پوست کمک کرده و بدون کلاژن پوست چروک می شود و دچار شلی و افتادگی شده..

۵هیدروکسی اسیدها

که شما آن را اغلب با نام‌های آلفاهیدروکسی اسید و بتاهیدروکسی اسید شناخته. ممکن است کلمه اسید  برای شما ترسناک باشد ولی نگران نباشید درست است که همه این ترکیبات اسید بوده و PH کم تر از 7 دارند اما باید شما نکاتی را بدانید :

  • pH طبیعی پوست اسیدی است یعنی آب لوله کشی با  pH  خنثی پوستتان را از تعادل خارج کرده
  • با توجه به اسیدی بودن pH پوست اسیدی بودن این ترکیبات باعث آزردگی پوست نمی شود و اگر هم ایجاد کند با تداوم استفاده برطرف می شود.
  • متخصصان پوست تصور می کردند pH طبیعی پوست 5.5 است اما امروزه متخصصان پذیرفته اند pH زیر 5 و به طور خاص بین 4 تا 4.5 ایده آل ترین pH برای پوست بوده

ممکن است قبلا از این اسیدها برای لایه‌برداری پوست باشد. اولین تغییری که این اسیدها در پوست ایجاد کرده افزایش سرعت جایگزینی سلول های پوست ولایه برداری است.

سرعت طبیعی لایه برداری و گردش سلولی پوست با کاهش سن کاهش یافته در نتیجه این کاهش  باعث می شود بافت پوست خشن، ناهموار و مستعد چین و چروک و لک های پوستی شود .

در این مقاله از رابوسنتر به شما محصولاتی را معرفی می کنیم که شما را در مراقبت از پوست خود و جلوگیری از چین و چروک یاری کند.

کرم ضد چروک صورت اکتیو رتینول 0.5 اسکین وان

۷.۴۷۰ تومان هدیه خرید
۲۴۹.۰۰۰ تومان
ضد چروک و لیفتینگ قوی کرم ضد چروک صورت اکتیو رتینول، لایه‌بردار و شفاف‌کننده مغذی و آبرسان بازسازی و سفت‌کننده پوست با قدرت نفوذ زیاد تا عمق پوست غیر

سرم ضدچروک باکوچیول و اسکوالان نیچر اسپل

۱۴.۹۷۰ تومان هدیه خرید
۴۹۹.۰۰۰ تومان
ویژگی های سرم Bakuchiol 1% نیچر اسپل: رفع کننده خطوط و چروک های پوست بسیار موثر در کاهش خطوط سطحی و

کرم آبرسان ضدچروک رتینول نیچر اسپل

۲۰.۹۷۰ تومان هدیه خرید
۶۹۹.۰۰۰ تومان
اکثر افراد با افزایش سن نگران ایجاد چین و چروک و نمایان شدن علائم پیری بر روی چهره خود هستند.

سرم ضدچروک اسمارت کلینیک

۱۱۹.۷۰۰ تومان هدیه خرید
۳.۹۹۰.۰۰۰ تومان
سرم ضد چروک قوی اسمارت کلینیک بخوبی خطوط ریز و چروک های عمیق را درمان کرده و در عین حال

حالا اگر چروک‌‌های پیشانی شما ظاهر شده ویا مستعد چروک پیشانی هستید، و نیاز به استفاده از محصولاتی برای مراقبت از پوستتان دارید ،محصولات رابوسنتر را مشاهده کنید و در صورت ایجاد سوال میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *