لوازم آرایشی

اسپری فیکس کننده آرایش

اسپری فیکس کننده آرایش

زمانی که برای یک مهمانی یا رویداد خاصی یا در یک روز گرم تابستانی آرایش می کنید، قطعا میخواهید آرایش شما در طی روز ازبین نرود و ماندگاری بالایی داشته باشد. بنابراین اگر می خواهید آرایش شما در برابر آب و هوا، اشک های احساسی و هر چیزی که ممکن است آرایش شما را از بین ببرد ماندگاری داشته باشد از اسپری فیکس کننده آرایش استفاده کنید.

فیکساتور آرایش چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

پودر یا اسپری های فیکس کننده آرایش آخرین مرحله یک آرایش روتین هستند. مواد اصلی آن ها آب و الکل است و از این مواد استفاده می کنند تا آرایش در طول روزهای گرم تابستان یا در طی تمرینات ورزشی حتی روی پوست چرب ثابت بماند. فیکساتورها این روزها جایگاه خود را در میان خانم های خوش پوش پیدا کرده اند و به یکی از لوازم آرایشی ضروری آن ها تبدیل شده اند.

فیکساتور یک محصول آرایشی است که بعد از کامل شدن آرایش از آن استفاده می‌کنند، برخلاف پرایمر که در ابتدای آرایش از آن استفاده می شود. وظیفه فیکساتور این است که آرایش شما را برای مدت طولانی، ثابت و بدون تغییر نگه ‌دارد و مانع آب شدن، چرب شدن و خراب شدن پوست و آرایش‌تان شود.

فیکساتور یا تثبیت کننده‌ آرایش، محصولی است که دوام لوازم آرایشی روی پوست را افزایش می‌دهد. فیکساتور معمولا به دو شکل پودری و اسپری وجود دارد. نوع اسپری آن رایج‌تر است. استفاده از اسپری‌های فیکس کننده آرایش راحت‌تر است.

همه میکاپ آرتیست ها بر این باورند که فیکساتورها واقعا تاثیرگذار هستند و باعث تثبیت و افزایش ماندگاری آرایش می شوند.

مزایای استفاده از اسپری فیکس کننده آرایش یا اسپری تثبیت کننده

  1. میکاپ شما را تا مدت قابل توجهی ثابت نگه می دارد.
  2. غدد چربی را کنترل کرده و باعث کاهش چربی موجود در پوست شما می شود.
  3. باعث می شود تا در مدت زمانی طولانی پوست شما سالم باقی بماند و از پوست در برابر باکتری ها و آلودگی هایی که در طول روز روی آن مینشیند محافظت می نماید.
  4. به راحتی در زیر چشم پخش می شود.
  5. نواحی زیر چشم را آبرسانی می‌ کند.
  6. تاثیر بسزایی در تثبیت و یکنواختی پوست زیر چشم دارد.
  7. با چروک شدن پوست در طی روز مقابله می ‌کند.

فیکساتور صورت مناسب برای پوست‌ های حساس

مهم ترین فاکتور در انتخاب پودر و اسپری فیکس کننده آرایش، در ترکیبات آن ها است.اغلب فیکساتور ها شامل ترکیباتی همچون آب و الکل اند که موجب خشک شدن و حساسیت‌ های پوستی در برخی از انواع پوست ها میشود. بسیاری از فیکساتور ها ممکن است در ترکیبات خود از مواد آلرژی ‌زایی استفاده کنند که برای پوستتان مضر باشد. در تولید اسپری فیکس کننده آرایش مخصوص پوست ‌های حساس، سعی بر آن است که این مواد حساسیت زا، جهت سلامت پوست ها محدود تر شوند. بنابراین قبل از خرید و استفاده از مواد تثبیت کننده حتما ترکیبات آن را بررسی کنید.

به یاد داشته باشید که فیکساتورها جزء گروه مواد مراقبت از پوست نیستند و نباید هر روز و به مقدار زیاد مورد استفاده قرار گیرند. بهتر است بیشتر برای مهمانی و روزهای خاص در تابستان که دوام آرایش برای شما مهم است، مقدار کمی از مواد تثبیت کننده را استفاده کنید. و البته حتما از فیکساتور مناسب نوع پوست خود استفاده کنید یا نوعی که برای تمام پوست ها حتی پوست های حساس مناسب هستند را به کار ببرید.

فیکساتور صورت مناسب پوست چرب

اگر پوست چربی دارید، این احتمال وجود دارد که صورت شما پس از آرایش براق به نظر رسد بنابراین بهتر است از فیکساتورهایی (پودر یا اسپری های فیکس کننده آرایش) استفاده کنید که خواص مات کنندگی داشته باشد. آن ها معمولا دارای موادی هستند با کنترل کردن چربی پوست، درخشش اضافه را می گیرند و در کنار آن دوام آرایش شما را هم بالا می برند. علاوه بر این فیکساتور های مات از پخش شدن آرایش در روزهای تابستان هم جلوگیری می ‌کنند.

اسپری فیکس کننده آرایش صورت مناسب پوست خشک

یکی از مشکلات پوست ‌های خشک، کمبود رطوبت آن است که منجر به خشکی و در نهایت حساسیت و کشیدگی پوست می ‌شود. اگر پوست خشک دارید از اسپری فیکس کننده آرایشی که در ترکیبات خود الکل دارند استفاده نکنید. زیرا الکل پوست شما را خشک تر کرده و باعث تحریک آن می‌شود. به همین علت برای آرایش پوست های ‌خشک بهتر است از محصولاتی استفاده شود که در ترکیبات خود از خواص مرطوب کنندگی و آب رسانی برخوردار باشند تا خشکی پوست را تا حدودی کنترل کنند.

انواع بافت های فیکساتور آرایشی

امروزه فیکساتور های متفاوتی مانند، فیکساتور پودری، فیکساتور کرمی، اسپری فیکساتور و فیکساتور ژلی در بازار موجودند. رایج ‌ترین نوع آن ها اسپری ای ها هستند که در ادامه بیشتر با آن اشنا می شویم.

فیکساتور پودری

از نوع دیگر فیکساتور ها می ‌توان به نوع پودری آن اشاره کرد پودر فیکس به علت این که بافت خشکی دارد برای پوست‌ های چرب بسیار مناسب است. این محصول با این بافت خشکی که دارد در بخش هایی از صورت استفاده می شود که تمایل دارید جلوه ای مات داشته باشند.

انواع بافت های فیکساتور آرایشی

امروزه فیکساتور های متفاوتی مانند، فیکساتور پودری، فیکساتور کرمی، اسپری فیکساتور و فیکساتور ژلی در بازار موجودند. رایج ‌ترین نوع آن ها اسپری ای ها هستند که در ادامه بیشتر با آن اشنا می شویم.

فیکساتور پودری

از نوع دیگر فیکساتور ها می ‌توان به نوع پودری آن اشاره کرد که برای استفاده از آن ها به براش یا اسفنج آرایشی نیاز دارید پودر فیکس به علت این که بافت خشکی دارد برای پوست‌ های چرب بسیار مناسب است. این محصول با بافت خشکی که دارد به راحتی از برق افتادن پوست جلوگیری کرده و آرایش را ثابت نگه میدارد. نوع بدون رنگ پودرهای فیکساتور برای همه نوع پوستی مناسب است در حالی که انواع رنگی آن ها برای گرما بخشیدن به آرایش یا عمق دادن به زیرسازی استفاده می شود.

نحوه استفاده از پودرهای تثبیت کننده

پس از انتخاب پودر فیکساتور مورد نظر خود می توانید از آن در هر مرحله آرایشی یا پس از اتمام کامل آرایش خود استفاده کنید. روش استفاده از این پودرها بدین شکل است:

  • از یک براش مخروطی نرم استفاده کنید تا از پخش یکنواخت پودر فیکساتور مطمئن باشید.
  • براش را درون پودر بچرخانید و آن را با حرکات دورانی و ملایم به صورت خود بزنید. اطراف بینی و ناحیه T صورت مستعد چربی بیشتری هستند بنابراین به این قسمت ها توجه بیشتری داشته باشید.
  • در انتها نیز برای یکدست کردن و پخش یکنواخت از یک براش بزرگ و مسطح استفاده کنید.

اسپری فیکس کننده آرایش چیست و چه کاربردی دارد؟

اسپری فیکس کننده آرایش مایعی بی رنگ است که بافت سبکی داشته و از طریق دستگاه اسپری و به شکل غبار روی پوست قرار می گیرد. این محصول آرایش شما را تغییر نداده و سبب ماندگاری آن می شوند. یکی از چندین مزایای شگفت انگیز اسپری فیکس کننده آرایش، ثابت نگه داشتن آرایش بر روی صورت در هر شرایط و آب و هوایی است برخی از اسپری ها به آبرسانی پوست کمک می کنند و بعضی دیگر پوستتان را خنک می کنند. این موضوع بستگی به فرمولاسیون محصولی که انتخاب کرده اید دارد. این محصول آرایشی با چرب شدن پوست و برق افتادن به خصوص در ناحیه پیشانی و بینی که مشکل بسیاری از مردم می باشد، مقابله می کند. در حالیکه پودر تثبیت کننده برای جذب چربی پوست با جلوه ای مات مورد استفاده قرار می گیرد، اسپری فیکساتور جلوه ای نرم تر با بافتی کمتر ایجاد می کند.

نحوه استفاده از اسپری فیکساتور

اسپری فیکس کننده آرایش را بعد از اتمام میکاپ در فاصله‌ 15 تا 20 سانتی‌ متری از پوستتان یک بار به صورت X و بار دیگر به صورت T اسپری کنید تا کل صورتتان را بپوشاند. مراقب باشید که اسپری فیکساتور وارد چشم‌ هایتان نشود. سپس اجازه دهید اسپری در جریان هوا خشک شود و از لمس کردن صورتتان خود داری کنید.

انواع اسپری فیکساتور چیست ؟

اگر شما پوست خشکی دارید، استفاده از اسپری های فیکساتور برای شما مناسب تر خواهد بود. این اسپری ها با جذب و حفظ رطوبت داخل پوست، برای پوست های خشک کاربرد زیادی دارند. برخی از آن ها پوست را آبرسانی کرده و آن را نرم تر نشان می دهند. اگر پوستی دارید که به خصوص در زمستان پوسته پوسته می شود، استفاده از اسپری تثبیت کننده برای آن بسیار مناسب است.

اگر پوست چرب یا مختلط دارید هم می توانید از اسپری فیکس کننده آرایش استفاده کنید اما باید به دنبالی نوعی باشید که ترکیبات آن کنترل کننده چربی باشند و از درخشش بیش از حد پوست شما جلوگیری کنند. به طور مثال وجود عصاره های آلوئه ورا، گلاب یا فلفل در اسپری های فیکساتور می تواند به کنترل چربی پوست کمک کند.

با توجه به مطالبی که در این مقاله برای راهنمایی شما عنوان شد برای خرید بهترین و باکیفیت ترین اسپری فیکس کننده آرایش یا پودر فیکس به فروشگاه اینترنتی رابوسنتر مراجعه کنید و برای مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *